Basketbalová pastva pro oči v podání SKV

V úterý 3. 12. se na Výtoni proběhl zápas mezi našim domácím týmem a Sokolem Královské Vinohrady. I přes naší prohru to byl úžasný zážitek, protože SKV hraje v nejvyšší národní basketbalové lize.

Úterní podvečer byl pro domácí tým svátkem. Na palubovku pod železničním mostem zvaným „rámusák“ zavítal tým z nejvyšší soutěže Kingspan Královští Sokoli. Mezi diváky a činovníky klubu zavládla lehká nostalgie na doby minulé, kdy i Sokol Vyšehrad byl součástí nejvyšší soutěže NBL. Favorit utkání byl zřejmý i vzhledem ke zranění domácích pivotů Tyrny a Chána. Na jedné straně dravé mládí domácího týmu s věkovým průměrem 23 let na straně druhé zkušení borci Sedmák, Lošonský doplněný cizinci a také třeba mladým absolventem univerzity Pekárkem.

Účastníci basketbalového setkání – domácí Vyšehrad a hosté z Vinohrad

Slavnostního rozskoku se ujal předseda klubu Lukáš Slaboch. Na úvodní rozskok se postavil za domácí Bělohradský a za hosty Sedmák.  Míč získali hosté a tříbodovou  střelou otevřel Pekárek skóre utkání, na druhé straně záhy kontroval Bělohradský dvoubodovým pokusem. V následujících minutách se střídali nepřesnosti na obou stranách s jednoduchými zakončeními. Po pěti minutách hry byl rozdíl pouhého jednoho bodu. V podobném duchu pokračovala i druhá pětiminutovka, kdy hosté získali mírné pětibodové vedení. Druhá čtvrtina se odehrála v podobném duchu jako první, jen hosté, bohužel bod po bodu navyšovali rozdíl ve skóre. Nakonec však poločasový rozdíl byl stále hratelných 12 bodů.

V poločase se odehrálo utkání našich nejmladších nadějí za povzbuzování nadšeného publika. A byly vylosovány ceny od našeho partnera Illusion Art Museum Prague.

Klíčové okamžiky v utkání přišly mezi 3 – 5 minutou 3. čtvrtiny, kdy několik nepřesností dovolilo soupeři dostat rozdíl ve skóre nad 20 bodů. Sil na domácí straně ubývalo a čtvrtina končí výrazným rozdílem o 29 bodů. Ve čtvrté čtvrtině dostali vetší prostor naši nejmladší hráči Whalen, Plavka, Srp, kteří ještě patří do kategorie juniorů. Obraz hry se příliš nezměnil a Hradec Králové již neochvějně mířil za vítězstvím.

Hradec Králové nás bohužel převýšil ve zkušenostech, převahou v podkošovém prostoru. Pro nás tento zápas znamená obrovskou motivaci tvrdě pracovat a zlepšovat se. Těší nás i zájem a podpora fanoušků.