Basketbalový víkend juniorů byl úspěšný jen z poloviny

Junioři (U19) odehráli jeden z klíčových víkendů první poloviny sezony. V souboji týmů ze spodku tabulky byli úspěšní jen z jedné poloviny. V sobotu těsně porazili Slovan Vansdorf na domácí palubovce, neděle jim ale s Děčínem nepřála.

Těsná výhra v devátém kole se Slovanem Varnsdorf

SOKOL VYŠEHRAD vs. SLOVAN VARNSDORF 65:63

Do sobotního utkání celostátní ligy U19, naší skupiny “A” jsme vstoupili dle našich představ a rychle jsme se ujali vedení. Hosté se poté rozkoukali a hrálo se vyrovnaně. Trápilo nás opět zakončení, kdy jsme neproměnili spoustu jednoduchých nájezdů. Plusem bylo získání faulů a následných trestných hodů, které jsme ovšem proměňovali s minimální úspěšností. Mírné vedení jsme drželi prakticky 33 minut, poté hosté stranu mince obrátili a šli do vedení. Závěrečný zvrat znamenalo postavení zónové obrany, které jsme potrestali šňůrou 11:0 a zápas dotáhli do vítězného konce. Výsledek zápasu SOKOL VYŠEHRAD vs. SLOVAN VARNSDORF = 65:63

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK HOREJSEK DĚČÍN 71:74

Neděle 25.11. 2018 – Celostátní liga U19, skupina “A” (10.kolo) – 11:00 – Výtoň Aréna

Dalším krokem k opuštění sestupových pozic byla výhra nad Děčínem. Od úvodu se hrál mnohem pohlednější basketbal než v sobotu. My jsme těžili hlavně z trojkových pozic, kdy jsme dali hned 7 trojek za poločas. Po půli jsme navýšili skóre na 59:42! Ovšem hosté reagovali změnou obrany a od té doby byl na hřišti prakticky jeden tým. Hloupé ztráty, špatný spacing a k tomu vyfaulování klíčových hráčů, to vše znamenalo, že se hrála vyrovnaná koncovka, kterou jsme nezvládli, a prohra nás může v konečném zúčtování hodně mrzet!

Těšíme se tedy na další zápasy, ať si můžeme spravit chuť 😉