Basketbalisté těsně čtvrtí na EASTER TOURNAMENT v Ostravě

Po předchozích letech, kdy naši hráči na Velikonoce vyráželi především do Francie, byla letos zvolena “česká” varianta a to největší turnaj v Ostravě. Easter tournament Ostrava 2017 nabídl celkem 16 věkových kategorií pokud počítáme ženskou i mužskou složku. Na turnaj dorazilo přes 150 týmů z více než 11 zemí. Vyšehrad reprezentovali kadeti (U16/17), starší minižáci (U13) a mladší žáci.

Kadeti skončili na 4. místě

Náš tým měl na začátku dvě možnosti, mohla se volit kategorie díky kombinaci věku hráčů. Pro tento turnaj jsme hráli v U16. “Z výsledkového hlediska jsme se na začátku turnaje trošku hledali a spíše seznamovali, protože jsme před turnajem neměli možnost přílíš společně trénovat. Postupně se náš projev zlepšoval a ve 3 vyhraných utkáních jsme ukázali týmového ducha, jen je škoda, že jsme o 1 bod nedosáhli na 3.místo.” zhodnotil celkový výsledek svého týmu Jan Kefurt.

EASTER TOURNAMENT - tým kadetů s trenérem Janem Kefurtem
EASTER TOURNAMENT – tým kadetů s trenérem Janem Kefurtem

Mladší žáci

Starší minižáci U13 odehráli  v Ostravě celkem 6 utkání s bilancí 1x výhra, 5 x prohra. V konečném součtu se umístili bohužel až na 14. místě z 15 účastníků. A podobný výsledek měli i mladší žáci – 6 utkání s bilancí 3x výhra, 3x prohra. Na body dosáhli na 13. místo z 17 účastníků.

Detailnější popis průběhu turnaje naleznete na webových stránkách a nebo na Facebooku Basketbalu.

Díky organizátorům

Turnaj byl velmi dobře přirpavený po organizační stránce. Utkání začínala dle rozpisu, ubytování i stravovaní bylo v dobré kvalitě. Velký plusem byla možnost MHD po městě zdarma. Utkání byla především proti zahraničním soupeřům a pouze proti jednomu z ČR navíc proti kterému jsme hráli poprvé, takže rozmanitost byla pro nás veliká.