Cvičíme venku!

Od pondělí 10. 5. 2021 přesouváme cvičení z on-line prostředí ven! Basketbal, zápas, gymnastika i Vyšehrádek mají venkovní tréninky.

Epidemiologická opatření nařízená Ministerstvem zdravotnictví umožňují venkovní tréninky a cvičení mládeži do 18 let. Podmínkou je počet do 30 osob, evidence účastníků a potvrzení o testech. Zázemí jednot bohužel zůstává zavření. Více všeobecných informací zde.

Venkovní tréninky jsou jako stvořené pro basketbal. Oddíl využívá zejména veřejná hřiště v okolí. Předseda basketbalu, Luskáš Slaboch dodává, “plně využijeme veřejná hřiště. Pokud budou přetížena, budeme muset hledat další alternativní cesty.”

Možnosti protáhnout se venku využili oddíly zápasu, Vyšehrádek (RD+PD, mladší žactvo) a gymnastek. Zápasníci a gymnastky se zaměřují zejména na silový i vytrvalostní trénink. Gymnastky však trápí nářadí. “Za současné situace nemůžeme trénovat složitější prvky, protože námi donesené karimatky nezajistí bezpečnost jako žíněnky a duchny v tělocvičně. Nicméně se pro děti snažíme udělat maximum,” doplňuje Barbara Hrdá, cvičitelka všestrannosti a sportovní gymnastiky.

Pro více informací sledujte sociální sítě jednotlivých oddílů.