Naše gymnastky na MČR TeamGym

Máme pro vás další pozvánku na Mistrovství České republiky, tentokrát na MČR TeamGym. Zúčastní se ho naše gymnastky ze Sokola Vyšehrad. Přijďte fandit tento pátek a sobotu do Sparta Arény na Podvinném mlýně. Vyšehrad má zastoupení v kategorii TRIA a v kategorii Žen v TeamGym Junior. Ženy mají velkou konkurenci, ale držíme jim palce, ať obhájí bronz z loňského Mistrovství!

Logo Sokol Teamgym FullHD
Logo oddílu sportovní gymnastiky

Tria jsou relativně mladou závodní kategorií. Ve družstvu jsou pouze tři závodníci, kteří soutěží pouze ve dvou disciplínách: v akrobacii a přeskoku z malé trampolínky. Družstvo z Vyšehradu bude mít velkou konkurenci. Kromě silné konkurence z českých tradičních klubů z Příbrami, Řep nebo Třebíče se Vyšehrad popere o medaile s družstvy z Estonska, Itálie a Rakouska.

Ženy mají také silnou kategorii, o medaile bojují se sedmi dalšími družstvy. Zde není tak velká konkurence zahraničních týmů. S ženami z Vyšehradu závodí pouze jeden tým z Německa. Silnější konkurence hrozí od týmů z Vinohrad, Trutnova či Frýdku-Místku. Našim ženám věříme, protože již v minulosti tito družstva porazily a loni v Ostravě získali bronzovou medaili!

družstvo žen
družstvo žen

Kam přijít fandit? Sparta Arénu můžete znát jako arénu na Podvinném mlýně. Nejbližší tramvajová zastávka je “Divadlo Gong” (tram č. 16). Na závody se můžete dostat i metrem B, zastávka “Českomoravská”. Můžete využít i venkovní parkoviště před arénou. A pokud nestačíte přijít k nám do arény, závod můžete sledovat zde v živém přenosu.

PROGRAM:

Pátek 8. 5. 2015 – kategorie TRIA

  • rozcvičení   14:00 – 14:50
  • zahájení      15:10
  • závod           15.10 – 16:10

Sobota 9. 5. 2015 – kategorie Junior III.

  • rozcvičení   15:00 – 16:10
  • zahájení     16:20
  • závod          16:20 – 18:30

Celý harmonogram Mistrovství naleznete na stránkách Gymnastické federace. Naše družstva můžete sledovat i na webových stránkách oddílu či na Facebook.

Držme holkám i klukům palce! O výsledcích Vás budeme informovat.