Sezóna na Vyšehradě začíná

Podzim je na Vyšehradě ve znamení začátku sportovní sezóny. Sezóna letních sportů, jako například volejbalu a triatlonu, se blíží ke konci. naopak startují soutěže, zápasy a závody oddílů, které se hrají převážně v tělocvičně. Máme pro Vás pozvánku na basketbal, zápas, gymnastiku a šachy.

Basketbal

Basket Vyšehrad je klubem s největší hráčskou základnou na Vyšehradě. Sezóna se basketbalistům rozjíždí pomalu, ale jistě. Pro kategorie od 13 let již začala a mladším začne do 14 dnů a potrvá až do května. Níže najdete přehled soutěží, ve kterých můžete vidět naše kluky:

Muzi A – 2.liga (3. nejvyšší), Muži B 2 – nejvyšší v Praze, Muži C 3 – nejvyšší v Praze
U19 – liga (2. nejvyšší)
U17 – liga (2. nejvyšší)
U15 – zl (nejvyšší) + Pražská liga
U14 – zl (nejvyšší)
U13, U12, a U 11 – kraj

Basketbalisté hrají ve svých kategoriích zápasy skoro každé dva týdny. Platí pravidlo, že polovinu z nich hrají v domácím prostředí na Výtoni. Rozpisy celostátních soutěží najdete na cbf.cz a krajské na pbasket.cz.

Zápas

V současné době jsou zápasníci na začátku podzimní sezóny, jejímž vrcholem jsou dvě ligová kola a Mistrovství ČR seniorů. První ligové kolo na podzim bude 24. 10. u nás na Vyšehradě. O týden později bude zmiňované MČR v Hradci Králové, kde by jsme měli nastoupit kompletní. Startovat budou junioři Štěpán Šmejkal, David Čáslavský a dále senioři Petr Honsa, Ondřej Kubičina, Ondřej Novák, Aleš Palička. Petr Honsa bude obhajovat loňské druhé místo a Štěpán Šmejkal se pokusí vylepšit loňské 4.místo. Poslední dvě ligová kola jsou v Praze (5.kolo pořádá KZ Bohemians Praha a proběhne 24. 11. ve sportovní hala Hagibor), což je ideální možnost přijít zápasníkům zafandit.

Gymnastika

Na novou gymnastickou sezónu se chystají i členové sokolské všestrannosti. S říjnem startují soutěže ve sportovní gymnastice a TeamGymu. Pro všechna družstva Vyšehradu bude podzim prověrkou, jak se v létě připravovali na novou sezonu s novými pravidly. První závody proběhnou v Plzni a Příbrami. Fanoušci uvidí gymnastky a gymnasty v Praze až na závodech tzv. Malé oblasti o víkendu 21. a 22. 11. Sokol Vyšehrad bude tradičním hostitelem závodu Praha Open, který proběhne na konci března v naší Sokolovně. Vrcholem gymnastické sezóny pro Vyšehrad bude MČR v TeamGymu o měsíc později. Doufáme, že se letos opět naše týmy kvalifikují a zlepší svá umístění.

Šachy

Hráčům začala sezóna již 3. 10. kdy se zúčastnili Mistrovství ČR v Rapid šachu družstev (2 x 20 minut). Vyšehradští se umístili na 13. místě ze 40 družstev. I když je to pěkný výsledek, musí šachisté zabrat, protože loni byli o 7 příček výše. V neděli 11. 10. již startuje ligová sezóna a Vyšehradští začínají zápasem s AD Jičín, jením z favoritů. V lize se zatím drží Vyšehrad na 7. z 12 týmů. O zápasech Vás budeme informovat.