Shrnutí zimních a jarních akcí triatlonového oddílu

Oddíl triatlonu nespí ani přes zimu. Jeho členové se nezaleknou ani sněhu a nepříznivých podmínek. Podívejte se blíže na akce, které spolu za zimu a jaro zažili.První prosincovou středu (6. 12.) proběhla tradiční společná večeře s manželkami spojená s vyhlášením oddílové tabulky závodů. Po posledním závodě v sezony tzv. Čertův běh, konaný v okolí Štěchovické přehrady, už nelze žádné body získat a proto je třeba vyhlásit nejlepší sportovce oddílu. Při vyhlášení se rozdávají drobné ceny pro nejlepší a předává putovní pohár na kterém jsou vyrytá jména všech předchozích držitelů. Jde současně o utužení kolektivů, hlubších vazeb a hlavně poděkování partnerkám za podporu a trpělivost s naším sportem.

Den před Ježíškem se koná tradiční projížďka na osmi kánoi. Důchodci z oddílu + kanoističtí na té lodi jezdí pravidelně. Zpravidla se ujede kolem 8km. Jedou se i ostřejší úseky vyšším tempem. Vrcholem sportovního nasazení je úsek 500 m jetý od loděnice Dukly Praha k cílové Věži stadionu vodních sportů Praha na Císařské Louce.

Rok 2018 zahájila tradiční Novoroční vyjížďka na kolech. Sraz bývá u Železničního mostu na Smíchově. Každý rok se pro oživení vymýšlí jiná trasa. Jezdí se vždy výlet 30 – 40 km, směrem k jednomu z nás domů, kde je přichystáno pohoštění nebo oběd. Pořadí je dáno abecedně podle příjmení členů.

Březen je ve znamení běžkařského přeboru na Vyšehradě – jedná se o první závod sezony do oddílové tabulky. Místo a datum konání vždy dle sněhových podmínek, ale většinou je to na v Jizerských horách.

23.-25.3. se uskutečnil tradiční Zimní přejezd Brd, oblíbená cyklo akce na horských kolech.