Výsledky vyšehradských družstev v sezóně 2018 – 2019

Sezónu 2018 – 19 má Vyšehradský šach za sebou a byla vskutku velmi úspěšná. Více přiblíží Petr Vaněk, předseda oddílu.

Dospělí

Jen upřesňuji, že soutěže dospělých družstev se hrají vesměs ve dvanáctičlenných skupinách, tedy  na 11 kol.

ŠK Sokol Vyšehrad „A“ – I. ČL, skupina „Západ“ 8. místo

V závěru sice áčko trochu ztratilo, když tři kola před koncem přišlo o postupové ambice, leč v příští sezóně bezesporu na nejvyšší soutěž znovu zaútočíme. Výborně zahráli jak Lukáš Vlasák, tak  naturalizovaný Španěl Eduardo Serrano.

ŠK Sokol Vyšehrad „B“ – II. ČL, skupina „A“ – 2. místo

Skvělý finiš bohužel nestačil na postup do I. ˇXCL. Ale tým je nesmírně perspektivní a věřím, že jednou do vyšší soutěže skutečně postoupí. Krom vynikajícího kapitána Štěpána Filipiho musím pochválit téměř 100% Honzu Dočekala a také znovu Eduarda Serrana.

ŠK Sokol Vyšehrad „C“ – přeborová skupina – 4. místo

A možná postoupíme, což se celkům před námi, zdá se, nechce ☺

ŠK Sokol Vyšehrad „D“ – přebor Prahy, I. třída, skupina 11, 2. místo

Déčko skvěle finišovalo a získalo historicky nejlepší umístění v I. řídě. Skvělý tým perfektně koučovala kapitán Honza Heller.

ŠK Sokol Vyšehrad „E“ – přebor Prahy, I. třída, 7. místo

Éčko vůbec nezklamalo, nakonec též překonalo 50% bodů a jeho stabilní složení je výbornou devízou pro příští sezónu. Již dvakrát pochválenému Eduardovi asistovali skvěle Jirka Domlátil a Martina Doležal.

ŠK Sokol Vyšehrad „F“ – přebor Prahy, I. třída, 6. místo

Efko nebylo ohroženo nikdy, tři kola před koncem však ztratilo šance na postup a poté soutěž „dohrálo“.

ŠK Sokol Vyšehrad „G – přebor Prahy, II. třída, 10. místo a bohužel sestup

ŠK Sokol Vyšehrad „H“ – přebor Prahy, II. třída, 8. místo a záchrana

Bravo! Čekalo se to naopak, leč mladý tým potvrdil naše ambice. Perfektní výsledek talentů Míši Reljiče, Kuby Matyse a Jirky Vaňka.

ŠK Sokol Vyšehrad „I“ – přebor Prahy, III. třída, 5. místo

Velké zlepšení mladých hráčů, těch, co hrají už v háčku i v těch ostatních týmech, vlastně „prodloužená ruka“ háčka.

ŠK Sokol Vyšehrad „J“ – přebor Prahy, III. třída, 7. místo

Úplně nový tým vůbec nezklamal a v příští sezóně bude jistě ještě lepší.

Žáci

V přeboru Prahy jsme měli být po generační výměně velkým outsiderem. Střed tabulky je obrovský úspěch jak lídra Víti Perknera, tak Matěje Vernera na druhé šachovnici. Všichni borci však zaslouží velkou pochvalu. Skončili jsme totiž na 6. místě, což je úplně skvělé.

Závěr

Největší šachový oddíl v ČR a nejúspěšnější sokolský oddíl tedy má o družstvo víc – celkově o 4 družstva více než další velké kluby, a stále přicházejí noví a noví hráči. Mají se nač těšit.

Nejbližší akce:

1. Rejfířův memoriál v dubnu – červnu 2019individuální turnaj v Tyršově domě, špičkový mistrovský turnaj v naši režii.

2. Vyšehrad Rapid Open – koncem června špičkový pražský turnaj s účastí velmistrů – též pořádáme my.

3. OPEN Zaječice 2019 na přelomu května/června – neoficiální mistrovství ČR družstev mládeže tradičně pořádané v Chrudimi- obsadíme nejlepším naším týmem.

Petr Vaněk, předseda klubu