Novinky v basketbalovém oddíle

Basketbalový klub Sokol Vyšehrad prožil na konci sezóny 2017/2018 velké změny. Ihned po ukončení soutěží přišla změna ve vedení klubu. Dlouholetého předsedu Jana Ulrycha nahradil Tomáš Končický a místopředsedou se stal Lukáš Slaboch. Dalšími členy výboru se stali také Miloš Pražák, Jan Černý, Martin Kunc a Filip Končický. Tento ambiciózní tým má za úkol ve spolupráci s trenéry zajistit bezproblémový chod klubu.

Střednědobým cílem by měl být návrat mládežnickým kategoriích do pozic na kterých býval, především práce na náboru a aktivním zapojením hráčů do přípravek a minižákovských kategorií. Dlouhodobým cílem je výchova basketbalistů, kteří nejen budou patřit ve svých kategoriích ke špičkám v rámci ČR, ale především budou mít basket rádi a budou se mu chtít věnovat i budoucnu. Klub i nadále bude pokračovat ve spolupráci s týmem USK Praha.

Miroslav Marko
Miroslav Marko povede nejstarší kategorii vyšehradských basketbalistů

Co se týče trenérského zabezpečení družstev, po dlouhém jednání se podařilo zajisti kompletní pyramidu. Muži “A” v uplynulé sezóně dosáhli velkého úpspěchu, po tom před lety tým spadl až do krajské soutěže se povedle tým stabilizovat a postavit na mladých odchovancích. Velký podíl na tom měl Miroslav Marko, který tým dovedl zpět do 1. ligy mužů a nadále zůstává jeho trenérem. Jeho asistentem bude nově Jan Kefurt, který bude i zároveň hlavním trenérem SCM (Kategorie U19, U17) a právě zde by měla fungovat velká provázanost a zároveň šance pro mladé hráče se posouvat. Hlavní trenérem SPS (Kategorie U15, U14) bude Petr Ulrych, pod kterou spadá kategorie MINI (U13, U12, U11), kterou plně na starost převezme Kryštof Mach a Filip Končický. Za přípravky a hlavně nábor bude mít zodpovědnost Jan Jelínek, tuto část pyramidy považuje klub za nejdůležitější v následujích letech.

Během letních prázdnin budeme postupně doplňovat další informace o klubovém dění, rozhovory s jednotlivými činovníky klubu a rozebereme situaci v jednotlivých týmech.

Vedení klubu

Předseda – Tomáš Končický

Místopředseda – Lukáš Slaboch

Hospodář – Martin Kunc