Zápas

Zápas je společně s judem nejrozšířenějším zápasnickým stylem na světě. V České republice je populárnější spíše styl klasický. Cílem závodníka je dostat soupeře na lopatky a to doslova. Na rozdíl od řecko-římského zápasu je ve volném stylu povoleno používat chvaty na celé tělo, tedy i na nohy.

Do svých řad přijímají zápasníci děti od 6 let do zápasnické přípravky. Do oddílu se mohou přihlásit i starší zájemci. Zápasníci musí být především velmi vytrvalí a být v dobré fyzické kondici. Vyšehradští závodí v celorepublikové zápasnické lize.

Na bohatou historii zápasu na Vyšehradě navazují svěřenci Jakuba Kruckého ve všech kategoriích.

Kategorie zápasníků:

• přípravka
  • mladší žáci
  • starší žáci
  • žáci
  • kadeti
  • junioři
  • senioři

Oficiální facebooková stránka https://www.facebook.com/vysehrad.zapas?fref=ts

Tréninky:
Pondělí 18:00 – 19:30
Čtvrtek 18:00 – 19:30

S sebou:

• upnuté oblečení
  • pití

Trenéři a kontakty:
Jakub Krucký      jakubkrucky@seznam.cz, 774 848 721

Oddíl zápasu spolupracuje s jednou ze specializovaných sportovních značek Fittest. Více o značkovém a funkčním oblečení i doplňcích najdete zde.

Zápasníci se stravují zdravě, třeba na eshopu www.jezte-zdrave.cz.