XVI. všesokolský slet 2018

V roce 2018 připravuje Česká obec sokolská, v rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného Československého státu, XVI. všesokolský slet. Sletu se samozřejmě zúčastní členové Sokola Vyšehrad. Nedočkavci si už předběžně mohou zarezervovat první červencový týden.

Sletový týden je od 1. – 6. 7. 2018

Zorganizovat takto rozsáhlou akci vyžaduje velký časový předstih, proto jsou přípravy už nyní v plném proudu a na programu sletu pracují všechny programové útvary ČOS. Kromě sokolských účastníků z domova i ze zahraničí se sletu zúčastní řada domácích i zahraničních hostů.

Sletový týden bude mít nabitý program.

Slavnostní průvod historickým centrem Prahy – 1. 7. v 10:00 – Václavské náměstí
I. program hromadných skladeb – 5. 7. od 21:00 – Eden aréna
II. program hromadných skladeb – 6. 7. od 14:00 – Eden aréna

Detaily dalších akcí najdete v Manuálu Sletového týdne 2018.

Skladby

Seznam sletových skladeb (s prokliky na popis skladeb a videa z pracovního předvedení skladeb):

1. MÉĎOVÉ skladba pro rodiče a děti
2. NOTY skladba pro předškolní děti – cvičí RDPD oddíl předškolních dětí Veronika a Květa
3. V PEŘINĚ skladba pro mladší žákyně – cvičí oddíl sportovní gymnastiky Alena a další
4. DĚTI, TO JE VĚC skladba pro mladší žákyně, mladší žáky
5. CIRKUS skladba pro starší žactvo – cvičí oddíl sportovní gymnastiky Alena a další
6. SILUETY skladba pro dorostenky a mladší ženy
7. CESTA skladba pro ženy
8. ŽENOBRANÍ skladba pro ženy
9. BORCI skladba pro muže
10. PRINCEZNA REPUBLIKA skladba pro seniorky a seniory
11. SPOLU společná česko-slovenská skladba pro ženy a muže – cvičí oddíl sportovní gymnastiky Alena a další

Přečtěte si Sletový magazín

Žhavé novinky z tělocvičen a sportovišť přináší Sokol v pravidelném Sletovém magazínu (dvouměsíčník).

A v televizi sledujte Sokolský zpravodaj

Na televizních obrazovkách nechybí reportáže z příprav.