Přejeme kouzelné Vánoce a úspěšný rok 2018!

Všem našim členům, jejich rodičům, fanouškům a v neposlední řadě trenérům a cvičitelům, přejeme klidné svátky. Do roku 2018 přejeme všem mnoho úspěchů. Budeme rádi, pokud se nám na ty letošní podaří navázat.

A že jich letos bylo! Odbor sportovní všestranosti pod který spadá gymnastická složka věnující se TeamGymu přivezl z MČR stříbrnou medaili! Dařilo se nám i v průběžné soutěži tzv. poháru Prospect Cup, kde se Ženy A staly vícemistryněmi. Letošní rok završili získáním 4 pohárů a postup 3 družstev na přebor ČOS TGJ v lednu. Cvičení předškolních dětí a žen mají především za cíl aktivní trávení volného času a budování lásky ke sportu. To se jim daří již několikátou sezonu. Bodujeme v jednotlivcích i týmových soutěžích. Naší župě jsme pomohli například ke získání Poháru starostů v plavecké štafetě.

Sportovní oddíly, věnující se hlavně své hlavní činnosti, nezůstávají pozadu. Společenství zápasníků Sokol Vyšehrad/KA Smíchov dosáhlo historického umístění – v lize obsadilo druhou příčku!

Za zmínku zajisté stojí výkony basketbalistů. Kadeti (U17) mají pod vedením Jana Kefurta ve velké konkurenci kontinuálně dobré výsledky. Aktuálně jsou ve skupině A na 1.-3. místě. A muži si ve druhé lize také vedou dobře, prozatím jsou na 1.-2. místě.

Vyšehradští šachisté se účastní soutěží na mnoha úrovních jak v zápasech družstev, tak jednotlivců. Od první národní ligy až po 3. třídu pražského přeboru družstev máme zapojeno v devíti týmech přes 80 hráčů, další pak v soutěžích rapid a bleskového šachu. Tradičně se naši hráči účastní velkých otevřených turnajů, seniorských turnajů i turnajů mládeže, jejíž zastoupení v klubu je významné a je příslibem i do budoucna. Vyšehrad tak pod vedením Petra Vaňka má řetí největší šachový klub v republice.