Vyšehradští zápasníci se prosadili na mezinárodním turnaji v Dánsku

Předposlední lednový víkend se do dánského města Kolding vypravil náš tým zápasníků. Kolding Cupu se zúčastnilo celkem 278 zápasníků a zápasnic z osmi zemí. Byl to veliký zážitek, a ačkoliv jsme tentokrát přivezli jen jednu medaili, máme hodně zážitků a spoustu motivace pro zlepšení.

Vyšehrad reprezentovalo jedenáct zápasníků – děvět chlapců a dvě dívky. Trenér Ondřej Kadlec hodnotí: “Díky zkušenosti na Kolding Cupu víme, jak si stojíme v mezinárodním srovnání. I když odjíždíme s jedinou medailí, ukazujeme, že vyšehradský zápas se ve světě neztratí.”

Premiéru na mezinárodním turnaji si jako rozhodčí odbyl Jakub Krucký, který k této příležitosti od Svazu zápasu dostal nové rozhodcovské tričko.

Vyšehradská výprava na mezinárodním turnaji v Dánsku v celé sestavě

Výlet do Dánska si užili malí i velcí

V pátek ráno byl sraz před tělocvičnou. Cesta trvala s přestávkami osm a půl hodiny. Po příjezdu proběhlo vážení a lékařská prohlídka. Ubytování bylo zajištěno v místní škole a po večeři ze zásob od maminek si všichni členové výpravy zalezli do spacáků. V sobotu po snídani se rozjel turnaj, který vyvrcholil až večer předáváním cen. Před nedělní snídaní byl ještě malý výlet k moři, podívat se na východ slunce a pak už pohodová cesta zpátky do Čech.

Kolding Cup: Greco-Roman and Female Wrestling.

Na žíněnkách se nám dařilo