Výsledky šachových družstev v uplynulé sezóně

Sezóna 2017 – 18  v dubnu skončila, a musíme říci, že byla velice úspěšná, zejména u dospělých.  

Dospělí

Jen pro upřesnění, soutěže dospělých družstev se hrají ve dvanáctičlenných skupinách, tedy  na 11 kol.

ŠK Sokol Vyšehrad „A“ – I. ČL, skupina „Západ“ 5. místo

Každým rokem je tato soutěž náročnější, proto jsme s umístěním v prvé polovině tabulky velmi spokojeni. Družstvo tradičně vede osobně předseda oddílu Petra Vaněk.  Nejlepší výkon podali na prvních dvou šachovnicích vynikající mistři Radek Londýn a David Vichnar.

ŠK Sokol Vyšehrad „B“ – II. ČL, skupina „C“ – 5. místo

Celek patří již léta ke kandidátům na postup do I. ČL, ale letos zaznamenal velmi špatný start. Po dvou kolech byl bez bodu, ve třetím pouze remizoval – jenž poté se rozjel. Celkové páté místo je jistě uspokojivé. Výborně se dařilo znovu Davidu Vichnarovi, skvělou sezónu předvedl i španělský vyšehradský patriot Eduardo Serrano.

ŠK Sokol Vyšehrad „C“ – II. ČL, skupina „C“ – 6. místo

Céčko střídalo lepší momenty s horšími, příliš se nedařilo vepředu, nakonec však bylo umístění zcela pohodové. Jirka Groh a Jarda Illetško potěšili nejvíce.

ŠK Sokol Vyšehrad „D“ – přebor Prahy, I. třída, skupina 12 – 5. místo

Déčko začalo skvěle a dlouho se drželo na druhé pozici. Poslední tři kola sice nevyšla podle našich představ, ale i tento tým skončil celkově pátý. Marek Brčák a Karel Zajíček měli skvělou sezónu, Radek Londýn, když zrovna hrál na prvé šachovnici, byl jako vždy velkou oporou.

ŠK Sokol Vyšehrad „E“ – přebor Prahy, I. třída, skupina 12 –  7. místo

Éčko bylo naopak po polovině soutěže téměř na sestup, načež poté se tým neuvěřitelně semkl a začal vyhrávat jeden zápas za druhým. Na prvých šachovnicích nastupovala dvojice zabijáků – jak Eduardo Serrano, tak Pavel Jirman, soupeřům nedovolili takřka nic. Příští rok hodlám tým ještě trochu posílit, tak, aby nemohly nastat potíže ze začátku sezóny, kdy byla docházka velkým problémem.

ŠK Sokol Vyšehrad „D“ – přebor Prahy, I. třída, skupina 11 – 9.- místo

Vůbec nejsilnější tým z prvotřídních mužstev jsme složili tak, aby postoupil do divize. Místo toho však se tým vůbec nescházel a po polovině soutěže se krčil na chvostu tabulky. Zaplaťpánbu byla kvalita kádru tak obrovská, že jsme se ještě stihli zachránit. Ale nervy to byly až do posledního kola. V příštím roce v týmu musí dojít nutně ke změnám.

Přebor Prahy v rapid-šachu, naše družstvo z Vašehradu postoupilo do Přeboru ČR.

ŠK Sokol Vyšehrad „G – přebor Prahy, III. třída, skupina 22 – 4. místo

Po loňském postupu a jediné posile na prvé šachovnici se očekával urputný boj o záchranu. Jenž snad nejsoudržnější vyšehradský tým skvěle vedený Petrem Malým exceloval a jen tak tak přišel o postup. Tým měl vynikající docházku, když na zápasy chodilo i velké množství náhradníků, aby vytvořili atmosféru při zápasech. Úžasný výsledek v týmu měl Sváťa Štěpánek, i Petrovi Vaňkovi se podařil v tomto skvělém družstvu restart.

ŠK Sokol Vyšehrad „H“ – přebor Prahy, III. třída, skupina 31 – 2. místo a postup!!!

Mladý a perfektní tým vyšehradské legendy Karla Horáka se konečně dočkal. Už dříve dělal, co jen mohl, ale letos se sešla ještě forma hráčů jako Adam Weiss, Míša Reljič  a Viktor Novák, pak šlo všechno jak po másle.

ŠK Sokol Vyšehrad „I“ – přebor Prahy, III. třída, skupina 32 – 2. místo bohužel bez postupu

Mladičký tým oproti minulé sezóně zaznamenal obrovské zlepšení. To se vůbec nedá srovnat! Do posledního kola se rval dokonce o první místo a jen nešťastná prohra ve finiši jej odsunula na druhé místo. Ale příště to určitě vyjde. Vyzdvihnout lze rozhodně výborné výkony Kuby Matyse, Jirka Vaňka a Zuzky Postránecké.

 

Dorost

První liga dorostu se ukázala být nad naše síly. Jako postoupivší tým jsme měli jednu z nejslabších sestav a jak se ukázalo, nestačili jsme na silné týmy. Příští rok si znovu zahrajeme pražský přebor. To nikterak nevadí, neboť většina týmu již kvůli věku tuto kategorii tak jako tak nemůže hrát.

 

“Největší šachový oddíl v ČR a nejúspěšnější sokolský oddíl se tedy má i v příští sezóně na co těšit,” hodnotí Petr Vaněk, předseda klubu.

 

« of 4 »