Výsledky z Běhu do vyšehradských schodů a ohlédnutí za Nocí sokoloven

Přinášíme podrobné výsledky ze 4. ročníku Běhu do Vyšehradských schodů a drobné ohlédnutí za Nocí sokoloven.

Výsledky kategorie mužů překvapily. Své prvenství neobhájil Jiří Benýšek, Petr Procházka byl rychlejší o 5 vteřin. Čas 0:40:32 je tedy nejlepším časem závodu i za jeho předešlé ročníky. Nejrychlejší ženou byla jedenáctiletá Ester Víšková z kategorie srnek se svým časem 0:55:86.

schody schody2 schody3

schody8 schody11 schody6

Všichni závodníci úspěšně zdolali nemalý počet schodů. Naší jednotu reprezentovali členové sportovní gymnastiky a zápasu. Tradičně jsme po vydýchání šli uctít památku Jana Malýpetra na Vyšehrad.

schody9

Po závodě následovala další akce – Noc sokoloven. Přátelé a členové Sokola připravili pro všechny grilované maso a jiné pochutiny. Někteří účastníci využili povolení přespat v tělocvičně. Obě dvě akce se konaly pod Sokolskou záštitou a v rámci akce “Sokol spolu v pohybu” a u příležitosti oslav Dne Sokolstva.

schody10

Děkujeme všem zúčastněním – závodníkům, organizátorům i pomocným rukám!

Za fotografie děkujeme rodičům! Více jich naleznete na Rajčeti: http://olimir.rajce.idnes.cz/Sokol-Vysehradske_schody-2016/