Zápasníci úspěšně zápasí o přední příčky v lize

Zápasnická liga odstartovala se začátkem kalendářního roku, nyní mají Vyšehradští za sebou už druhé kolo. Průběžně jsou na bronzové pozici, ale vše se může změnit. Zápasnická liga je navíc oživena změnou v bodování. Oproti loňsku nerozhoduje technika, vítěznému týmu je přidělen jeden bod.

K prvnímu letošnímu kolu se jelo 6. 2. do Brna. Sestava zývodníků byla velmi silná a tak jsme doufali v dobré umístění. Skončili jsme v tomto kole na vynikajícím druhém místě za loňským mistrem ligy Vítkovicemi a se stejným počtem bodů jako třetí Teplice, které jsme v zájemném utkání porazili.

Výsledky jednotlivých utkání 1. kola:

Vyšehrad/Smíchov – Vítkovice       3:7
Vyšehrad/Smíchov – Brno                 5:5
Vyšehrad/Smíchov – Teplice           6:4
Vyšehrad/Smíchov – Bohemians/H.Králové  8:2

Druhé kolo proběhlo 27. 2. ve Vítkovicích. Vinou zranění jsme neodjížděli v nejsilnější sestavě, ale i tak jsme věřili v umístění do třetího místa. Naši zápasníci bojovali ze všech sil a nakonec vybojovali vytoužený bronz.

Výsledky jednotlivých utkání 2. kola:

Vyšehrad/Smíchov – Teplice             3:7
Vyšehrad/Smíchov – Vítkovice         3:7
Vyšehrad/Smíchov – Brno                   6:4
Vyšehrad/Smíchov – Bohemians/H.Králové  5:4

Po druhém kole jsme celkově na třetím místě. Další kolo proběhne na konci dubna v Tepilích, kde by jsme chtěli opět uspět a skončit do třetího místa.

Naši fanoušci nás budou moci vidět na podzim v Praze. Čtvrté kolo budeme hostit 23. 9. u nás na Vyšehradě a poslední páté kolo bude na podzim na Bohemians. Budeme věřit v podporu našich fanoušků.

Liga je nyní velmi zajímavá a vyrovnaná. Došlo ke změně bodování utkání a to tak, že každé utkání je bodováno jedním bodem pro vítěze, bez ohledu na to, zda jde o lopatkové vítězství nebo jiné (např. na body, technickou převahu). Loni se utkání bodovala s ohledem na to o jaký druh vítězství šlo (např. 5 bodů pro mužstvo při vítězství jejich závodníka na lopatky).