Co se děje o prázdninách v Sokole

Během letních prázniny Vyšehradští nelení. Mnoho oddílů jezdí na pravidelná soustředění nebo mají letní přípravu v Praze a okolí. Pojďte se společně s námi podívat, jak se jim daří.

Oddíl sportovní gymnastiky se letos vypravil již na 25. soustředění do Počátek u Pelhřimova. Pravidelná letní příprava se letos bude konat v duchu “Cesty kolem světa”. Děti už znají téma a vyráží na dobrodružství s Willem Foggem. V Počátkách mají také soustředění děti z Radotína a druhý týden je vystřídají Vršovice.

Basketbal má v rámci letní přípravy (13. 8.-31. 8.) trénují pod vedením svých trenérů v Praze a v Klatovech. Pro detailnější informace se koukněte na facebook basketbalistů. Ke všemu jsou pro část týmů sjednány první přípravné zápasy! “Kluci mají zatím dopolední a odpolední tréninky v Praze, kde se soustředíme na individuální potřeby hráčů. V sobotu se moje týmy přesunou do Klatov, kde se budou soustředit především na sehranost týmu z důvodu nových posil,” říká Jan Kefurt trenér U17 a U19.

Zápasníci z Prahy nevyjíždějí, část zápasníků chodí jako každé léto trénovat na Olymp. Nemohou polevit, protože zápasnícká liga je v polovině. “Moc se těšíme na další kolo, které bude na Všehradě. Chystáme se útočit na čelo tabulky,” říká Jakub Krucký. K dobrým podmínkám zápasníkům může pomoci i to, že jejich malá tělocvična prošla rekonstrukcí.

I šachisté se musí připravit na další sezónu a od 1. do 8. 7. 2017 se tradičně sjěli do Čenkovic u Jablonného v Orlických horách. Zúčastnil se rekordní počet 25 dětí z různých klubů, samozřejmě s převahou našich žáků. Petr Vaněk vyrazil s našimi borci na největší šachový festival v ČR – CZECH OPEN do Pardubic. “Postavili jsme tři týmy, přičemž naše áčko dosáhlo historického úspěchu, když skončilo na sedmém místě zde 120 družstev,” hodnotí úspěchy předseda oddílu.

Malá tělocvična v novém hávu (zdroj: FB KK Sokol Vyšehrad)