Víte, že Triatlon v Přední Hluboké je nejstarším v Evropě?

Vyšehradští triatleti letos o prázdninách uspořádali další ročník svého závodu na Přední Hluboké nedaleko Sedlčan. Jako zakladatelé tohoto prokazatelně nejstaršího triatlonu v Evropě se již od roku 1980 pravidelně účastní tohoto klání a nevynechali ani letošní 38 ročník. Závod na Přední Hluboké není klasický Open triatlon – otevřený široké veřejnosti, ale pouze pro zvané závodníky a sportující hosty zvaných závodníků. 

Letos panovalo výborné počasí, voda měla 23 °C. Závod komlikovala poměrně hustší doprava aut a traktorů v okolí jeho startu na Slapské Častoboři, ale nikomu se nic nestalo. “Vzhledem k vysokým teplotám, byl běh pro všechny zkrácen na max. 4 km. Nikdo nešvindloval, vše proběhlo v rámci fair play, v depu byl udržen bez jakýchkoliv pokynů pořádek, za což všem upřímně děkuji,” zhodnotil Jaroslav Bednář, ředitel závodu. Vzhledem k tomu, že se závodu účastnili kromě 4 závodníků pouze Vyšehradští, dá se říci, že všichni byli vítězi.

 

Naše družstvo triatlonistů nenajdete v hlavní budově na Výtoni. Musíte překonat Vltavu a dostat se za nimi do Malé Chuchle. Oddíl počítá 16 parťáků, kteří společně tráví letní dovolené, které jim slouží jako soustředení a teambuilding. Pravidelně se účastní jarního přejezdu Brd, oddílových závodů a právě triatlonu v Přední Hluboké.