Letní soustředění dětí i dospělých

Přes léto je tělocvična na Výtoni uzavřena, ale Sokolové nelení. Někteří z nich odjeli na letní soustředění, kde se připravují na novou sezónu. Na lepších výkonech makají šachisté, basketbalisti a gymnastky.

Před dvěma týdny proběhlo tradiční letní soustředění šachistů které završilo jejich úspěšnou sezonu. Dařilo se jim na ME družstev v Pardubicích. Vedoucí trenér Petr Vaněk uspořádal dva turnaje našich mužstev, mezinárodní Rapid turnaj. Během podzimu proběhnou další nové soutěže, třeba jako přebor oddílu.

Sokolská všestrannost, konkrétně sportovní gymnastky a gymnasté odjeli také na letní soustředění. Děti i dospělí pod vedením Aleny Dvořákové jezdí do Počátek u Pelhřimova již 23 let. Nemají to jednoduché, s sebou si vezou většinu vybavení. Letos budou děti hrát velkou hru o upírech.

V neděli 16.8. začala oficiální příprava basketbalistů Sokola Vyšehrad. Jako první měli své tréninky Kadeti U17 a Starší žáci U15. O den později se připojil “A” tým můžů, Junioři U19 a Mladší žáci U14. V první týdnu probíhají všechny tréninky v Praze na Výtoni. Přirpavena je dvojfáze – dopoledne atletika a odpoledne basketbalové činnosti, v celém procesu nechybí také regenerace. V druhém týdnu odjíždí týmy U17, U15, U14 a Minižačtvo na tradiční soutředění do Klatov, kde hráci budou fungovat již ve 3-4 fázích za den. Muži “A” a Junioři budou pokračovat v Praze. Celé přípravné období bude zakončeno přátelskými zápasy.

Nedá se říci, že by všichni ostatní jenom lenošili. Například zápasníci se na novou sezonu připravují individuálně.