Ligové kolo zápasu, běh do schodů i basketbal v jeden den!

První říjnovou sobotu se na Vyšehradě netrhly dveře. A to doslova, během jednoho dne se ve velké tělocvičně konalo první poprázdninové kolo zápasnické ligy a o pár hodin později i zápas první ligy mužů v basketbalu. Mezitím proběhla registrace na běh do Vyšehradských schodů, samotný závod a Noc sokoloven. Pojďme se na jednotlivé akce podívat blíže.

Třetí kolo na domácí půdě přináší zápasníkům prozatimní stříbro

Třetí ligové kolo MČR družstev mužů ve volném stylu se u nás koná pravidelně. Zajímavé výkony na žíněnce přinesly toto pořadí: první Vítkovice, na druhém místě tým našich borců a K.A.Smíchov, třetí Brno a čtvrtý Hradec Králové. Součástí zahájení bylo předání Zlatého odznaku Českého svazu zápasu panu Miroslavu Zemanovi, který získal bronzovou medaili na OH 1968 v Mexiku. Pan Zeman je odchovanec Vyšehradského zápasu a teprve osmý zápasník, který toto ocenění obdržel. Blahopřejeme!

Naši zápasníci jsou i na Facebooku 🙂 

 

Předání ceny pro Miroslava Zemana na půdě vyšehradské tělocvičny, kterou dobře zná
Předání ceny pro Miroslava Zemana na půdě vyšehradské tělocvičny, kterou dobře zná

Vyhraný pátek nakopl basketbalovou sobotu

Hrací víkend začal velmi příjemným pátečním vítězstvím mužů v 1. lize, kdy porazili Sršně z Písku. V sobotu na palubovku nastoupili kadeti (U17), kteří do utkání nevstoupili příliš bojovně, hosté byli rychlejší, tvrdější a zapálenejší. V druhé půli kluci konečně začali bojovat a zlepšili hlavně obranou aktivitu. V útoku se zúročili individuální zkušenosti některých hráčů a pohlídali si výhru v koncovce s výsledkem 73:72.

Vyšehradský basketbal sledujte také na Facebooku.

Úspěšně jsme vyběhli do schodů a pokořili rekord!

Během 6. ročníku tradičního běhu do schodů padl rekord tratě. Zasloužil se o něj Kryštof Mach (člen basketbalového oddílu – muži A), který schody vyběhl za neuvěřitelných 0:38:32! Kryštof hodnotí svůj výkon: “běh jsem si samozřejmě užil, i když jsem to takzvaně přepálil a konec jsem lezl po čtyřech. Rekord jsem nečekal, chtěl jsem aspoň pod jednu minutu. Vůbec nechápu, jak to zvládli prckové.” Běhu se kromě členů oddílu všestrannosti účastnili také zmínění členové basketbalu a zápasníci. Celkem nás běželo 82 členů.

Kryštof Mach pádí do schodů
Kryštof Mach pádí do schodů

Po výběhu a vydýchání jsme se tradičně šli podívat k hrobu Jana Malýhopetra, který najdete na Slavíně. Jan Malýpetr byl prvním českým učitelem tělocviku v Praze a podílel se na vytvoření českého sportovního názvosloví. Poté jsme se navrátili do jednoty, kde jsme vyhlásili výsledky a předali diplomy s hodnotnými cenami.

Všem, kteří přišli závodit, pomoc s organizací nebo fandit děkujeme!

Krojovaný Petr Jirků s přednášející Alenou Dvořákovou
Krojovaný Petr Jirků s přednášející Alenou Dvořákovou

Vyšehradská Noc sokoloven jako teambuilding mezi cvičiteli, rodiči a dětmi

Na běh plynule navazovala tradiční akce – Noc sokoloven. Máme ji upřímně rádi, protože se jedná o drobnou tmelící akci bez závodění či časového presu. Jelikož ten den nám počasí přálo, trávili jsme jej venku. Na plátno jsme promítali fotky ze závodů a ze soustředění a do nosů nás lechtala vůně z masa na grilu. S přípravami pomáhali ne jenom cvičitelé, ale i maminky a tatínci. Za jejich pomoc a nasazení jim moc děkujeme! S plnými břichy masa a zeleniny jsme hráli hry v malé tělocvičně a po setmění jsme zažehli lampiony. Vystoupali jsme s nimi po schodech až na hradby a užívali si kouzelné noční atmosféry. Po drobném úklidu jsme se rozešli do svých domovů. Celé Noci sokoloven se zúčastnilo okolo 45 malých i velkých Sokolů. Tak za rok zase 🙂