Vyšehrad přeskakuje Teplice a je prozatím 2. v Lize

Poslední zářijovou sobotu proběhly v naší tělocvičně významné zápasnické udáslosti – Memoriály A. Niče, J. Budáka, M. Kloboučníka a také 4. kolo ligy ve volném zápasu. Ondřek Kadlec trenér nejmladších dovedl 3 svěřence k vítězství ve svých kategoriích. To předposlední ligové kolo bylo napínavé a Vyšehrad je prozatím stříbrný.

Memoriály

Náš zápasnický oddíl TJ Sokol Vyšehrad pravidelně pořádá Memoriál Antonína Niče, Memoriál Jana Budáka, Memoriál Miloslava Kloboučníka pro nejmenší zápasníky. Pro mnohé z nich jsou to první závody. Naši mladí se neztratili a dosáhli vynikajících výsledků. Své váhové kategie vyhráli Jakub Seidl, Sebastián Kupka a Matyáš Vitovský. Karel Manyo skončil na druhém místě. Michal Mazálek obsadil čtvrté místo. V soutěži družstev skončil náš tým na vynikajícím 3. místě. Tým našich nejmladších zápasil pod vedením Ondřeje Kadlece. Velká gratulace našim mladým borcům!

Jakub Saidl se prosazuje na žíněnce

4. kolo seniorské ligy

Poprázdniné střetnutí ligových týmů bylo velice napínavé a dramatické. Náš tým nastoupil do soutežě v posílené sestavě. V domácím týmu hostuje vynikající zápasník a letošní Mistr České republiky Tomáš Tobola. V prvním utkání ligy jsme nestačili na obhájce titulu z Vítkovic a podlehli jsme po 3:7. Ve druhém utkání náš tým dokázal porazit TAK Hellas Brno v poměru 7:3. Po pomalém a nepříliž úspěšném rozjezdu jsme se utkali se silným týmem Teplic, který byl v ligové tabulce před námi. Teplice jsme porazili nejtěsnějším rozdílem 6:4. Rozhodující bod vybojoval ve váze do 97 kg právě Tomáš Tobola. A dále se nám dařilo, Hradce Králové jsme rozdrtili 7:3!

Celkově jsme v tomto kole skončili na druhém místě. Podařilo se nám v celkové tabulce přeskočit Teplice a držíme před posledním kolem druhou pozici. Poslední páté kolo proběhne 4. 11. ve Vítkovicích a bude velice zajímavé! Pevně věříme, že pro náš tým úspěšné!

 
Tabulka po 4.kole:
1.  Sokol Vítkovice
2.  Sokol Vyšehrad/KA Smíchov
3. SO Zápas Teplice
4. TAK Hellas Brno
5. Sokol Hradec Králové

Rád bych poděkoval členkám TeamGym Sokol Vyšehrad a všem, kteří nám pomohli, za jejich úžasnou pomoc. Dále děkuji našim fanouškům za jejich podporu.

Bonus

Jako bonus proběhl exhibiční zápas mezi Filipem Grznárem a Markem Brožem, který známý kulturista prohrál.