Šachisté končí sezonu dobrým pocitem i medailemi

Šachistická sezóna 2016 – 17 se pomalu chýlí ke konci, zbývá ve všech soutěžích družstev sehrát poslední kolo. Proto pro Vás připravil vedoucí trenér Petr Vaněk zhodnocení našich hráčů. Vyšehradští šachisté hrají první českou ligu, tedy nejprestižnější soutěž u nás.

Vedoucí šachistů Petr Vaněk

Dospělí

ŠK Sokol Vyšehrad „A“ – I. ČL, skupina „Západ“

S obtížném losem po poněkud pomalém rozjezdu, kdy po pátém kole „zahříval“ sestupovou jedenáctou příčku, tým zabral a skončí sezónu na 6. nebo 7. místě, což je sice horší výsledek než loňská “bramborová” medaile, ale žádné vyložené zklamání.

ŠK Sokol Vyšehrad „B“ – II. ČL, skupina „C“

Celek patří již léta ke kandidátům na postup do I. ČL, ale ani letos se nepodařilo „přetlačit“ ještě naducanější tým Lysé nad Labem. Družstvo je však velmi perspektivní, schází se a mělo by jednou být základem pro budování našeho prvního týmu. Očekáváme třetí místo po skončení sezóny – a medaili.

ŠK Sokol Vyšehrad „C“ – II. ČL, skupina „C“

Tým dostal bonus zahrát si tuto soutěž, ačkoli se mohl účasti vzdát tak jako jiné týmy z přeborové skupin přeboru Prahy. Nakonec byla soutěž cennou zkušeností pro všechny hráče, kteří pravidelně chodili a nenechali tým „ve štychu“.

Turnaj skupiny D
Utkání skupiny D v domácím prostředí

ŠK Sokol Vyšehrad „D“ – přebor Prahy, I. třída, skupina 11

Vypadá to, že šance na záchranu jsou již jen teoretické. Tým se scházel dobře, doplatil však krom příliš mnoho „písmenkových hráčů“ a nedostatku času některých z nich na slabší formu oproti loňsku, obzvláště u letitých opor.

ŠK Sokol Vyšehrad „E“ – přebor Prahy, I. třída, skupina 11

Éčko bylo posíleno a dočkalo se zaslouženého vzestupu, takže očekáváme v jeho podání další bronzovou medaili.

ŠK Sokol Vyšehrad „D“ – přebor Prahy, I. třída, skupina 12

Vůbec nejsilnější tým z prvotřídních mužstev jsme složili tak, aby postoupil do divize. Bohužel se to vzhledem k úzkému kádru a z něj plynoucího oslabení v důležitých utkáních nepodařilo. Je třeba tým ještě rozšířit a zopakovat – tentokrát již s úspěchem – splnění postupového cíle. Tady bude bronz neúspěchem.

ŠK Sokol Vyšehrad „G – přebor Prahy, III. třída, skupina 31

To, co se nepovedlo v minulých sezónách, je konečně tu: První místo ve skupině a s tím spojený postup do II. třídy již nemohou uniknout! Blahopřejeme ke splnění dlouhodobého cíle.

ŠK Sokol Vyšehrad „H“ – přebor Prahy, III. třída, skupina 32

Letos výsledky neopravňují k medailovým ambicím, ale mladý tým ukázal velké množství zlepšení našich mladých hráčů a hráček, stejně jako Vyšehrad I. Očekává se umístění ve středu tabulky.

ŠK Sokol Vyšehrad „I“ – přebor Prahy, III. třída, skupina 33

Mladičký celek s nejmladším kapitánem maká naplno. A již letos byly výsledky výrazně lepší než vloni, takže osmá příčka je pravděpodobná.

Dorost a žáci

Přebor Prahy je podobně jako soutěže dospělých, dlouhodobý. Opřed posledním turnajem můžeme skončit nejhůře druzí. Jen jeden však může postoupit do vytoužené ligy dorostu. Věříme, že to budou naši mladičtí šachisté 🙂