Zhodnocení sezony šachistů (II.část)

Letošní sezóna skončila i pro naše nejlepší týmy – Sokol Vyšehrad “A”,
Sokol Vyšehrad “B”. Družstva nás úspěšně reprezentovala v nejvyšších šachistických soutěžích.

Protože náš první tým – Sokol Vyšehrad “A” vloni postoupil do I. ČL po sezóně
v nižší lize, měli jsme i přes posílení týmu zdatnými hráči obavy. Naštěstí jsme perfektně zvládli první tři kola a s devíti body po podzimu jsme se nakonec nejen bezpečně zachránili.  Tým, devátý nasazený co do průměrné výkonnosti hráčů, skončil na velmi pěkném pátém místě. V příští sezóně plánujeme celek ještě posílit o jednoho až dva hráče a usadit se opět v prvé polovině tabulky druhé nejvyšší šachové soutěže.

Náš B-tým byl po několika sezónách ve slabších skupinách přeřazen do nejsilnější skupiny C – “východ”. Po úvodním poměrně obtížném rozběhu,
kdy jsme měli na kontě jen čtyři body po čtyřech utkání, se mužstvo rozběhlo a výborně “šlapalo”. Družstvo sází na perfektní prolínání starých zkušených borců a mladých lídrů celku. Kapitán, Štěpán Filipi, “táhl” celý tým organizačně, ale i herně. Náš reprezentant se stal nejlepším hráčem celé soutěže. Výsledkem je výborné čtvrté místo, které je při našem nasazení (sedmí) a kvalitě soutěže nesporným úspěchem.

Můžeme říci, že zhodnocení sezony těchto dvou družstev je úspěšné. Družstvům děkujeme za krásné výsledky a přejeme jim mnoho štěstí do další sezóny, jen tak dál!

Zde najdete podrobné hodnocení týmů: