Zlaté medaile gymnastů nejen z Praha OPEN

V neděli 19. 3 hostil Sokol Vyšehrad závody v TeamGymu Junior. Tělocvična se zaplnila 26 týmy nejen z Prahy a okolí. Pro naše domácí družstva znamenala neděle nejen přípravu na další závody, ale i krásné 2 poháry. Trénink se evidentně vyplatil a zablýskalo se medailemi i na dvou závodech o týden později v různých věkových kategoriích. Gymnastům zbývají skoro dva měsíce do konce sezony, držme jim tedy palce i nadále.

Praha OPEN - skupinové foto tří týmů - střední děvčata, Ženy A a B
Praha OPEN – skupinové foto tří týmů – střední děvčata, Ženy A a B

Závody v TeamGym Junior – Praha OPEN, Třebíčský pohár

Dva víkendy po sobě si závodní týmy neodpočinuly. Závod v Praze pro ně neznamenal brzké vstávání, jako ten Třebíčský (25. 3.), ale i zde byla velká konkurence. Zejména v mladších kategoriích I. a II. bylo pro naše holky těžší se prosadit. Naše růžovky se v Praze umístily na 9. místě a do budoucna to pro mě znamená. Střední děvčata i s pádem na akrobacii obsadila sedmou příčku. Podobné výsledky měly i v Třebíči. Nutno říci, že růžovky byly na pohárovém závodě nejmladším družstvem. Cenné poháry dovezly Ženy A a B. Áčko bylo úspěšnější a i přes počáteční obavy se umístilo v pohárovém závodu na stříbrné příčce. Do seriálu Českého poháru si tak připisují prvních 12 bodů. Podrobné výsledky a fotografie najdete z Praha OPEN i z Třebíče na webových stránkách TeamGymu.

Třebíč – akrobacie – Ženy A
Třebíč – podiová skladba – růžovky
Třebíč – přeskok přes jazyk – Ženy B

Závody v Malém TeamGymu a sportovní gymnastice

V neděli 26. 3. se část závodníků, kteří byly o den dříve v Třebíči, zúčastnila i závodů v tzv. Malém TeamGymu ve Vršovicích – Memoriálu Straky. Závodníci byly nedříve překvapeni neorganizovaným rozcvičením, které není na závodech zvykem, poté byly zasaženi zraněním svého člena. Náš náčelník a trenér David Jiráček nemohl tedy podpořit svůj dospělý tým ve druhé polovině závodu. I přes to se týmu podařilo získat zlatou medaili. Musíme pochválit i mladší kategorie, které z Vršovic dovezly další medaile – z malého TeamGymu i ze závodů sportovní gymnastiky předškolního a nižšího žactva. Pro 4 z nich to byly první závody v životě.

Odbor sokolské všestrannosti se zaměřuje především na sportovní gymnastiku a na TeamGym. Více na www.teamgym.sokolvysehrad.cz