Šachová sezóna končí s krásným výsledkem

S koncem školního roku konči i sezona šachistů. Náš oddíl se jako jediný ze sokolských družstev drží v 1. lize! Letos skončil na pěkném 4. místě. Více si o šachistické sezoně sokolských družstev můžete přečíst v novém květnovém vydání časopisu Sokol. Vyšehrad do boje vyrazil s 9 družstvy dospělých hráčů, to je nejvíce v Praze. Kromě již zmíněné účasti v lize jsme si pěkně vedli i v Přeboru Prahy. Podrobné výsledky jednotlivých týmů níže.

Týmy dospělých hráčů hrají I., II. ligu a Přebor Prahy. Velice nás těší výsledky týmu C, který bude místo Přeboru v příštím roce reprezentovat Vyšehrad ve II. lize. Především jsme hrdi na tým Vyšehrad „I“, který skončil v těžké konkurenci devátý z dvanácti, ale drtivá většina mladičkého týmu hrála poprvé v soutěžích dospělých.

Týmy mládeže také předvedly krásné výsledky, na rozdíl od minulosti, kdy se nám tolik nedařilo. Za zmínku stojí účast v Přeboru Prahy i Přeboru ČR v Zaječicích. Hráči Matouš Hlavina, Zuzana Postránecká, Michelle Encinas či Jiří Vaněk mají slibnou budoucnost.

Výsledky družstev ŠK Sokol Vyšehrad v sezóně 2015-16 – podrobný dokument